Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie

ul. Rolna 1, 26-300 Opoczno
 
tel.: 44 645-32-00
fax: 44 645-32-08
Komenda Panstwowej Strazy Pozarnej w Opocznie
menu
zdarzenia

Data: 20 Lip 2017

„Kręci mnie bezpieczeństwo …” podczas wakacji, nad wodą i nie tylko!!!

DSC_4998W dniu 18 lipca 2017 roku w Opocznie podczas obchodów Powiatowego Święta Policji odbyła się skierowana do mieszkańców Opoczna i powiatu opoczyńskiego akcja profilaktyczna pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo …”.

Akcja ta pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka jest akcją ogólnopolską skierowaną w szczególności do dzieci, młodzieży spędzającej wakacje tak w mieście, jak i na wsi, tak na zorganizowanych obozach czy koloniach jak również w przebywających w rodzinnych domach.

Do pikniku towarzyszącego powiatowym obchodom Święta Policji, dołączyło się wiele służb i instytucji lokalnych promujących bezpieczeństwo m.in. Komenda Powiatowa PSP w Opocznie oraz lokalne jednostki OSP specjalizujące się w ratownictwie wodnym. Prezentowany był sprzęt ratowniczy, poruszano tematykę kształtowania prawidłowych zachowań i nawyków w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

W ramach corocznej akcji „Bezpieczne wakacje” promowano również zasady bezpiecznego letniego wypoczynku dzieci i dorosłych zwłaszcza nad wodą.

W ramach akcji „Czad i ogień. Obudź czujność” rozlosowano na stoisku strażackim również darmowe czujki dymu i czadu, które mieszkańcy budynków mieszkalnych powinni posiadać na wyposażeniu swoich mieszkań. 

Mnóstwo atrakcji czekało również zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Można było zobaczyć m.in. wyposażenie samochodów straży pożarnej, łódek ratowniczych, samochodów policji, żandarmerii wojskowej czy karetki ratunkowej, nauczyć się udzielać pierwszej pomocy medycznej. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Kawalerii Powietrznej oraz zabytkowe motocykle, które udostępnili przedstawiciele łódzkiego klubu motocyklowego.

Akcji profilaktycznej towarzyszył turniej piłki siatkowej pomiędzy drużynami Policji Państwowej Straży Pożarnej, samorządowców oraz Nadleśnictwa Opoczno, który był bardzo emocjonujący. Turniej wygrali Samorządowcy, drugie miejsce zajęła Policja, trzecie PSP a czwarte Nadleśnictwo Opoczno.

Dla mieszkańców przygotowany został także poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla czy grochówki. Najmłodsi na ochłodę mogli częstować się zimnymi lodami, zaś w ramach udziału w strażackich i policyjnych konkursach otrzymywali słodycze.

            Akcja pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo” była bardzo udana i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a miejsce pikniku i obecnych atrakcji odwiedziło przy pięknej słonecznej pogodzie tysiące mieszkańców powiatu zwłaszcza dzieci.


Zdarzenia 01.01 – 21.06.2018 01.01 – 21.06.2017
Ogółem 410 475
Pożary 191 189
Miejscowe Zagrożenia 203 273
Alarmy Fałszywe
16 13

cooc

karta

linia

logo

WFOSiGW© Copyright 2011 - 2018 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie