menu
zdarzenia

Data: 08 Wrz 2017

STRAŻACY Z KP PSP W OPOCZNIE MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W LEKKOATLETYCE!

20170906_133355W dniu 6 września 2017 r. na stadionie Ludowego Klubu Sportowego „Omega” w Kleszczowie, powiat bełchatowski odbyły się XVII  Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce.

Mistrzostwa zostały przeprowadzone w następujących konkurencjach:

• bieg na 100 m,
  • bieg na 1000 m,
  • sztafeta 4 x 100 m,
  • skok w dal,
  • pchnięcie kulą,

W zawodach udział wzięli strażacy reprezentujący 19 komend miejskich i  powiatowych województwa łódzkiego.

12. sekc. Łukasz Kaszuba

Kierownikiem reprezentacji był st. kpt. Paweł Wiktorowicz.

W klasyfikacji ogólnej reprezentacja KP PSP w Opocznie zajęła najwyższe na podium I miejsce. II miejsce zajęła reprezentacja KM PSP w Łodzi, a III – reprezentacja KP PSP w Łasku.

Na sukces opoczyńskiej reprezentacji złożyły się bardzo dobre wyniki osiągnięte w klasyfikacji drużynowej w następujących konkurencjach:

• sztafeta 4 x 100 m – I miejsce z czasem 46,413 s,  wystąpiła w składzie: asp. Paweł Jędrasik, asp. Marcin Filipczak, mł. ogn.  Arkadiusz Wiktorowicz i mł. asp. Łukasz Dębowski.
  • skok w dal – I miejsce
  • bieg na 100 m – I miejsce
  • bieg na 1000 m – IV miejsce
  • pchnięcie kulą – X miejsce

Indywidualnie najlepsze miejsca zajęli nasi zawodnicy w konkurencji skok w dal, gdzie st. sekc. Norbert Szczepanik z wynikiem 5,98 m zajął III miejsce, st. kpt. Paweł Wiktorowicz z wynikiem 5,98 m IV miejsce, a asp. Paweł Jędrasik z wynikiem 5,85 m zajął V miejsce.

Również bardzo dobre  IV miejsce w klasyfikacji indywidualnej w  biegu na 1000 m na 57 startujących zawodników zajął  mł.asp. Marcin Filipczak  z czasem 2 min 50 s.

W konkurencji biegu na 100 m wysokie, tuż za podium, IV miejsce zajął mł. asp. Łukasz Dębowski z czasem 12,086 sek. a mł. ogn. Arkadiusz Wiktorowicz z czasem 12,264 sek. zajął VI miejsce.

W ceremonii wręczenia pucharów, dyplomów i medali uczestniczyli, m.in.: Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi st. bryg. Jarosław Wlazłowski, przedstawiciele powiatu bełchatowskiego oraz komendanci miejscy i powiatowi PSP województwa łódzkiego. Zawodnikom swoim dopingował Zastępca Komendanta Powiatowego KP PSP w Opocznie bryg. Józef Pacan.

Gratulacje i podziękowania  dla zawodników i całej drużyny za powrót po 6 latach zawodów na najwyższe miejsce na podium składa st. bryg. Stanisław Sagalara – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie wraz ze swoimi podwładnymi!

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi w zakładce „SPORT”.