Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie

ul. Rolna 1, 26-300 Opoczno
 
tel.: 44 645-32-00
fax: 44 645-32-08
Komenda Panstwowej Strazy Pozarnej w Opocznie
menu
zdarzenia

Data: 21 Sie 2019

Straż Pożarna podczas Pikniku Militarnego „ŻYWIĄ I BRONIĄ”.

W dniu 15 sierpnia 2019 r. nad Zalewem Opoczyńskim z okazji Święta Wojska Polskiego odbył się piknik militarny pod hasłem „ŻYWIĄ I BRONIĄ”, którego głównymi inicjatorami był poseł na Sejm RP Robert Telus,  Dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, Starosta Opoczyński, „Fundacja Dar dla Potrzebujących” oraz służby mundurowe. Z ramienia PSP patronat nad tym wydarzeniem objął Łódzki Komendant Wojewódzki nadbryg. Jarosław Wlazłowski, który był obecny podczas pikniku. Udział w tym spektakularnym wydarzeniu brali m.in. poseł na Sejm RP Ziemi Opoczyńskiej Robert Telus, Dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim gen. Adam Marczak, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Andrzej Łapiński, Starosta Opoczyński Marcin Baranowski wraz z Wicestarostą Marią Barbarą Chomicz.

Podczas pikniku można było zobaczyć m.in.: występ Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego, pokaz musztry kawaleryjskiej, władania białą bronią w wykonaniu ułanów z kawalerii ochotniczej, prezentację przygotowaną przez żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, pokazy taktyczne zaprezentowane przez Policję i specjalnie wyszkolone psy policyjne. Na Pikniku można było podziwiać sprzęty i pojazdy Straży Pożarnej, Policji oraz Wojska wraz z helikopterem z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej
w Tomaszowie Mazowieckim. Dla dzieci i rodzin czekało też mnóstwo innych atrakcji.

 Odbyły się pokazy ratownictwa wodnego przez Straż Pożarną, a tematyką pokazu było ratowanie osób tonących oraz udzielenie im pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nasi strażacy w specjalnym namiocie oznakowanym  logo PSP prowadzili akcję prewencyjno-edukacyjną, prezentowali działanie czujek tlenku węgla i udzielali też informacji na temat służby w Państwowej Straży Pożarnej.

Dla dzieci przygotowane były malowanki, które pozwalały sprawdzić swoje zdolności i umiejętności plastyczne z zakresu ochrony przeciwpożarowej, przy specjalnie przygotowanym stoliku czekały balony, słodycze i inne  strażackie gadżety, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Opocznie prezentowali również samochody bojowe  i  sprzęt ratowniczy, który na co dzień  wykorzystywany jest  podczas prowadzonych akcji. Nie lada atrakcją był poduszkowiec z KM PSP
w Piotrkowie Trybunalskim czy quad pożarniczy z KP PSP z Tomaszowa Mazowieckiego. Niezwykłymi atrakcjami dla dzieci było również  stanowisko wspinaczkowe dla dzieci, gdzie śmiałkowie mogli spróbować swoich sił w ratownictwie wysokościowym oraz przejażdżki łodziami strażackimi Państwowej Straży Pożarnej, OSP  Opoczno i OSP Petrykozy po Zalewie Opoczyńskim.

Przez   cały czas akcji trwał konkurs/loteria, w którym do wygrania były czujki tlenku węgla i dymu w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Czad i Ogień. Obudź czujność!”. Miejsce prowadzonych działań edukacyjno – prewencyjnych nadzorował st. bryg. Andrzej Śpiewak –   Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Opocznie.

Dziękujemy wszystkim strażakom i jednostkom PSP i OSP, które zaangażowały się
w uświetnienie, tak oczekiwanego i obleganego przez tłumy ludzi z rodzinami, opoczyńskiego pikniku militarnego z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego.

PSP Opoczno


Zdarzenia 01.01 22.02.2020 01.01 22.02.2019
Ogółem 89 79
Pożary 36 33
Miejscowe Zagrożenia 50 42
Alarmy Fałszywe
3 4

linia

linia

cooc

linia

linia

karta

linia

linia

linia

linia

logo

WFOSiGW© Copyright 2011 - 2019 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie