Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie

ul. Rolna 1, 26-300 Opoczno
 
tel.: 44 645-32-00
fax: 44 645-32-08
Komenda Panstwowej Strazy Pozarnej w Opocznie
menu
zdarzenia

Data: 23 Gru 2020

Życzenia świąteczno-noworoczne Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze,
Pracownicy Cywilni Państwowej Straży Pożarnej,
Druhny i Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych,

nadchodzący koniec roku to czas, kiedy podsumowujemy nasze działania. Ostatnie miesiące są dla nas wszystkich szczególnie trudne ze względu no niespotykane we współczesnej historii wyzwanie, jakim jest globalna pandemia. Te wyjątkowe warunki wymagają bezprecedensowego zaangażowania i środków, ale nie zwalniają nas także z wdrażania zaplanowanych już wcześniej zmian. W tym roku udało nam się m.in. wprowadzić ustawę o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych. Nadal konsekwentnie wspieramy zarówno Państwową Straż Pożarną, jak i Ochotnicze Straże Pożarne.

Polscy strażacy znani są ze swojego poświęcenia w służbie drugiemu człowiekowi. Udowadniacie to zawsze – zarówno podczas działań w kraju, jak i poza jego granicami. W czasie pandemii Wasza pomoc stała się jednak jeszcze bardziej potrzebna niż zazwyczaj. Wasze obecne działania, podejmowane na pierwszej linii frontu walki z COVID- J 9, są dalekie od dotychczasowej codzienności. We współpracy z innymi służbami pełniliście m.in. służbę na granicach kraju, organizowaliście polowe izby przyjęć przy szpitalach, a wielu ratowników medycznych PSP zgłosiło się do pomocy w szpitalach tymczasowych. Jestem pełen uznania dla Waszych wysiłków – zwłaszcza tam, gdzie narażone jest również Wasze zdrowie. Z całego serca dziękuję Wam za to zaangażowanie.

Funkcjonariusze służb mundurowych wiedzą, że ich służba wymaga działania o różnych porach dnia i nocy – także w te dni, które większość Polaków spędza przy świątecznym stole. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia dla nas wszystkich będą inne niż zazwyczaj. Nigdy przecież tak wiele osób jak obecnie nie było zaangażowanych w ratowanie ludzkiego zdrowia i życia. Wszystkim Funkcjonariuszkom i Funkcjonariuszom PSP, Pracownikom Cywilnym PSP oraz Druhnom i Druhom OSP życzę, oby ten niezwykły czas Bożego Narodzenia przyniósł nadzieję i silę. W nadchodzącym roku życzę Wam i Waszym Rodzinom przede wszystkim tego, co najcenniejsze – zdrowia.

Mariusz Kamiński
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji


Zdarzenia 01.01 24.01.2021 01.01 24.01.2020
Ogółem 63 42
Pożary 20 21
Miejscowe Zagrożenia 40 20
Alarmy Fałszywe
3 1

linia

linia

linia

cooc

linia

linia

karta

linia

linia

linia

WFOSiGW© Copyright 2011 - 2019 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie